Hacamat Eğitmenlik Eğitimi TR

Kurs Hakkında

Hacamat ve Geleneksel Tıp Eğitmenliği eğitimine sadece doktor, heilpraktiker, heilpraktiker öğrencisi, hemşire, ATT, ebe,  fizyoterapist, güzellik uzmanı, masör veya biyolog gibi anatomi ve hijyen okumuş sağlıkçılar katılabilirler.

Hacamat Eğitmenliği Eğitimi Başta HACAMAT olmak üzere Geleneksel tıbbın her alanında eğitmenlik eğitimi alanında uzman kişilerin tecrübelerini ve bilgilerini bu mesleği öğrenmek isteyenlere yardımcı olmak amaçlıdır.

Eğitmenlik eğitimi ücreti normalde 3.000₺ veya avrupada 1.000€ eğitim ücreti olan eğitim talep karşılancaya kadar veya 2021 yılı başına kadar 70% indirimli fiyatdan yapılacaktır. Hacamat Eğitmenliği eğitimi belgesi Türkiye için 700₺ Avrupa için 200€ olacaktır. 

Eğitmenlik eğitimi Türkiye'de Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK Avrupa'da ise Süleyman Gök tarafından verilmektedir.

Hacamat Eğitmenlik eğitimi, tüm dünyada her ülkeden en az 7 eğitmen yetiştirmeyi hedefleyen HACAMAT ENSTİTÜSÜ ve GELENEKSEL TIP AKADEMİSİ işbirliği ile hemşire, doktor, fizyoterapist, ATT, Biyolog gibi sağlık eğitimi ve altyapısı olan kişiler içindir. Kursun amacı hızla yayılan hacamat mesleğinin doğru ellerde doğru kişiler tarafından öğretilmesi amaçlıdır.

Bizden almış olduğunuz ''Hacamat Eğitmenlik Belgesi'' katılım belgesi niteliğinde olup bunun eğitimini aldığınızı gösterir. Resmi yetkilendirme belgesi değildir.

Kursa Katılınca Nelere Sahip Olursunuz ?
 • Gelenekesl Tıp Akademisi Eğitmenlik Eğitimi Belgesi

  Size Süleyman Gök ve Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK imzalı Hacamat Eğitmenlik Eğitimi katılım belgesi verilir. Gerek sizin eğitmenliğiniz gerekse eğitim sonrası verilen sertifikalar resmi bir yetki belgesi değildir. Günümüzde berberlerin veya eski güvenlik görevlisi uzmanın dahi hacamat eğitmenliği yaptığı günümüzde HACAMAT EĞİTMENLİĞİ nin doğru kişiler tarafından yapılmasını sağlama amacıdır.

 • Eğitmenlik Eğitimi Kurs Süresi

  Temel Hacamat Eğitmenlik eğitimi 10 saatdir. 10 saat sonrasında takribi 1 ay online eğitimler kişinin ihtiyacına göre devam eder destek verilir. Gerekirse eğitmen adayı normal online veya yüz yüze yapılan eğitimlerde asistan eğitmen olarak katılımı sağlanıp en iyi şekilde yetiştirilir.

 • Süleyman Gök ve Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK imzalı "HACAMAT EĞİTMENLİK" katılım belgesi.

  Eğitmenlik eğitimi alıp çevrenizdeki kişilere faydalı olmak isterseniz bu tam size göre. Yüzde elli verdiğiniz eğitimlerden size geri ödeme yapılır.

 • Hacamat ve Sülük Terapi Eğitmenliği

  Hemşire, Fizyoterapits, Güzellik Uzmanı, Masör, Biyolog gibi alanda eğitimi olan herkes Hacamat ve Sülük eğitmeni olabilir. Eğitmenlere ayırca Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK imzalı eğitmenlik belgesi verilir.

 • Kimler Hacamat Eğitmeni Olabilir?

  Türkiye'de sadece Anatomi Patoloji ve Hijyen okumuş sağlıkçılar olabilir. Avrupa genelinde ise yine sadece sağlık eğitimi olan veya Heilpraktiker okulunun en azından 1 senesini bitirmiş uzmanlar başvurabilir.

 • Hacamat Eğitmenlik Eğitimi Ders konuları nelerdir?

  Hacamat uygulamasında el becerisi nasıl geliştirilir.

  Hastalıklara göre Hacamat Noktaları belirleme yöntemleri 

  Temel Diksiyon eğitimi

  Temel hitabet eğitimi

  Temel Nefes Terapisi eğitimi

  Temel Anatomi, Patoloji ve Fizyoloji eğitimi

  Hacamat da başarıyı etkileyen faktörler nelerdir?

  Başarılı olmada dijital medya etkinliği nasıl olmalıdır?

  Sosyal medyada Hacamat paylaşımları nasıl yapılmalıdır?

   

Kurs İçeriği

Tüm eğitmenler Hacamat Enstitüsü slayt döküman ve online eğitim sistemi nasıl çalışır konusunda eğitime tabii tutulurlar.
Bir şeyi bilmek başka, onu öğretmek başka. Size basitçe iyi bir eğitmen nasıl olunur o konuda bilgiler sunulacak.
Eğitmenler her zaman normal uygulamacılardan bir basamak yukardadır. Bu nedenle eğitmenlerimizi çok titizlikle seçip yetiştirmekteyiz.
Gerek video gerekse normal eğitimlerde anlatılmayan detay bilgiler eğitmenlere öğretilmektedir.

Dosyalar

Sıkça Sorulan Sorular

Geleneksel yöntemlerin hızla yayıldığı dünyada Türkiyenin en eski ve en tecrübeli Tıp Doktoru ve Fizyoloji Uzmanı Uzm. Dr. Mete ÖZTÜRK ile 17 Ülkede hacamat eğitimi vermiş Süleyman Gök beyin tecrübelerini yeni nesillere aktarma projesidir. Eğitmenlik eğitimine bildikleri başkasına aktarmayı ve paylaşmayı seven kişiler kabul edilecektir.

Sertifikalar

Hacamat Eğitmenlik Belgesi

Yorum Yap

WhatsApp